A B c D E F G H
yukarı scroll

Sıkça Sorulan Sorularınızın Yanıtları

Radyosalı Nasıl Dinlerim?1

Radyosal gelişmiş bir internet radyosudur. Dünyanın her yerinden demo linkinden dinleyebilirsiniz. Dinleme için ekstra bir şeyler yapmanıza, ek programlar yüklemenize gerek yok. Sayfa yüklendikten sonra play tuşuna basmanız yeterlidir.

Radyosalı Telefon Tablet Gibi Platformlardan da dinleyebilir miyim?2

Radyomuz responsive(mobil uyumlu) olup esnek bir yapıya sahiptir. Web sitemiz her cihaza göre şekil almakta olup player android, ios, windows cihazların tümünde sorunsuz çalışır.

Radyo dinlemek internet kotamı etkiler mi?3

Evet. İnternet üzerinde yaptığınız her işlem internet kotanızı etkiler. Genellikle büyük boyutta dosyalar indiremeniz, youtube, vimeo gibi sitelerden video izlemeniz internet kotanızı hızlı bir şekilde azaltır. Canlı Radyo 64 kbs üzerinden yayın yapmaktadır. Yani saniyede 64 kbit veri indiriyorsunuz demektir. Yurt dışındaki radyoların iki katı hızda 128 kbs ve daha büyük verilerle yayın yaptığına baktığımızda Türkiye koşullarına uygun en makul bir yayın kuşağında yayın yapıyoruz. Kıyaslamanız için örnek verelim: Youtube den bir HD film izlemeniz saniyede 1000 kbs üzerinde veri akışı verdiğini düşünürsek bir radyo için son derece makul bir data akışı ile yayınlarımızı dinliyorsunuz.

Radyo yayınlarınıza reklam alıyor musunuz?4

Evet. En eski tanıtım şekillerinden biri olan radyo reklamları, kulağa hitap eden iletişim biçiminin bir çeşidi aslında. Belirli bir senaryoya göre yazılan ve kısıtlı süre zarfında okunan metinlerden oluşan radyo reklamları günümüzde çokça tercih edilmemektedir. Ancak radyo dinleyenlerin sayısı hala fazla ve ekonomik olan bu tanıtım yolu ile rakiplerinize farklı bir şekilde karşılık verebilirsiniz Ses efektleri, tonlama ve vurgular, etkileyici sözler ve kuvvetli bir seslendirme ile kaliteli bir çalışma elde edilebilir. Eğer siz de bu yoldan tanıtımınızı yapmak isterseniz RADYOSAL kurumsal hizmetlerinden yararlanabilir, radyosal.com adresimizden teklif alabilirsiniz. Radyo Reklam Çeşitleri Diğer tanıtım araçlarından daha az ilgi gören ancak hedef kitlesine direkt ulaşması açısından oldukça önemli olan radyo reklamları; Anons Diyalog ve ses efekti Müzikli veya jingle spotları Kamu ilanı gibi çeşitlere ayrılır. Neden Radyo Reklamları? – Klasik Ancak Etkili! Televizyon ve internet reklamları hizmetlerinin çok da hayatımıza girmediği zamanlarda her firma reklamını radyo üzerinden yapıyordu. Hedef kitleye direkt ulaşmayı sağlayan tanıtımlar ürünü kimi zaman eğlenceli kimi zaman öğretici bir şekilde tanıtıyordu. Şimdilerde daha hızlı olan iletişim araçlarına geçilse de bir firmanın reklam kampanyasını dört dörtlük tamamlaması için her seçenekten yararlanması gerekiyor. Bunlardan en önemlisi de radyo reklamları. Zaman ve mekan tanımamak, Aynı anda milyonlarca kişiye ulaşmak, Farklı şehirlerdeki kullanıcı kitlesine hitap etmek, Yurtdışı yayınlarda da yer almak Düşük maliyetle reklam yapmak, Dinleyicinin hafızasına yerleşmek, Farklı olmak, Satışlarınızı artırmak istiyorsanız radyo reklamlarından yararlanmalısınız.l

Katılımcı interaktif yayıncılık ne demek?5

Radyo yayınlarına bilfiil sesinizle, üretiminizle, paylaşımınızla katılımda bulunmanız demek. Yayındaki DJ ile irtibat halinde karşılıklı iletişim halinde olmanız demek. Yayınlarımıza katılarak tüm dinleyenlerle paylaşımda bulunmanız demek.

Yayın kesiliyor ne yapmalıyım?6

İnternet radyolarının en büyük handikabı bağlantının internet üzerinden yapılması nedeniyle yaşanılan kopukluklardır. Maalesef bu konu henüz çözümsüz. Kendi internetinizde, radyonun yayın yaptığı sunucuda veya yayın yapan DJ in internetinde yaşanan kesintiler radyo yayınını susturmaktadır. Teknik olarak internet kesintisi geçmiş olsa da yayın kendiliğinden geri gelmeyebilir. Bu durumda sayfayı yenilemeniz gerekecektir. F5 tuşuna basarak sayfanızı yenileyebilirsiniz. Sayfa yüklenince yayının sesini tekrar duyacaksınız.

Sosyal Medya+